Specialistų patarimai

mediniu langu ir duru prieziura

Furnitūra vadinamos tokios medinių langų ir durų detalės kaip lankstai, rankenos, spynos ir kt. UAB „Langų gama“ savo gaminiuose montuoja tik aukštos kokybės vokišką furnitūrą, tad deramai prižiūrima ji tarnaus ilgai   ir patikimai.

Ar furnitūrai reikia intensyvios priežiūros?

Tikrai ne! Ją išvalyti ir sutepti pakaks du kartus per metus, pavyzdžiui, rudenį ir pavasarį, kai atliekate ir kitus medinių langų bei durų priežiūros darbus. Papildomos priežiūros furnitūrai gali prireikti atlikus statybos, remonto darbus.

Kodėl reikia valyti furnitūrą?

Furnitūroje kaupiasi nešvarumai, akmenukai, dulkės. Jų ypač pagausėja remontuojant patalpas: tinkuojant, glaistant, šlifuojant ir dažant į judančias medinių langų ir durų dalis patenka statybinių šiukšlių. Furnitūroje susikaupusius nešvarumus būtina pašalinti, nes ilgainiui jie gali deformuoti varčią, apsunkinti medinių langų ir durų varstymą ar netgi juos sulaužyti.

Kaip valyti furnitūrą?

Sausu skudurėliu nubraukite dulkes ir šiukšles. Įsisenėjusius nešvarumus valykite silpnais valikliais, pavyzdžiui, muiluotu vandeniu. Nuvalytą paviršių būtinai nusausinkite sausu skudurėliu. Furnitūros negalima valyti milteliniais ar rūgštiniais valikliais, nes pažeidus jais antikorozinę dangą furnitūra gali imti rūdyti.

Kuo sutepti furnitūrą?

Nuvalę furnitūrą, sutepkite judančius mazgus ir uždarymo vietas tepalu arba alyva. Rinkitės priemones, kurių sudėtyje nėra rūgščių ar dervų, pavyzdžiui, siuvimo mašinų alyvą.

Kuriuos darbus patikėti specialistams?

Nuvalę ir sutepę furnitūrą, patikrinkite, ar tvirtai laikosi, ar nenusileidę varstomų medinių langų ir durų lankstai. Jeigu jie kliba, priveržkite varžtus. Tačiau nesiimkite varstomųjų dalių nukabinimo ir užkabinimo darbų, patys nekeiskite furnitūros detalių, nereguliuokite apkaustų (ypač žirklių, lankstų) – šiuos darbus patikėkite kvalifikuotiems medinių langų ir durų gamintojų specialistams.