Mediniai langai

Užsakykite langus pagal
savo poreikius

Susisiekite

Medinių langų kaina: kas ją lemia?

Sužinoti daugiau

Medinių langų kaina

: kas ją lemia?

Medinių langų kaina priklauso nuo įvairių dalykų: profilio, medienos, apdailos ir kt. Dėl to jie yra brangesni už plastikinius. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kas labiausiai lemia medinių langų kainą ir kokybę.

Mediena yra natūrali gamtinė pluoštinė medžiaga. Ji lengva, nesudėtingai apdirbama, bet pakankamai tvirta, patvari, ilgaamžė ir atlaiko didelį spaudimą. Medienai būdinga puiki šilumos izoliacija ir drėgmės pralaidumas. Dėl šių ir daugelio kitų savybių mediena pasirenkama vis dažniau. Įvairių rūšių medienos tankis ir kietumas nevienodas, ir tai lemia jos skirtingą panaudojimą, pavyzdžiui, pastatų statybai, baldų, durų, langų gamybai, vidaus apdailai, meno dirbiniams.

Kad būtų išsaugotos geriausios medienos savybės: ilgaamžiškumas, patvarumas, geri šilumos išsaugojimo ir drėgmės laidumo rodikliai, skirtingų rūšių mediena yra apdirbama nevienodai. Mediniai langai dažniausiai gaminami iš apdirbtos klijuotos pušies, ąžuolo, maumedžio medienos. Iš pušies pagaminti mediniai langai žavi savo kaina, ąžuolo pagrindo mediniai langai itin tvirti ir ilgaamžiai, maumedis užtikrina atsparumą išorės poveikiui. Kiekviena statybinė medžiaga, taip pat ir mediena, turi ir teigiamų, ir neigiamų savybių. Joje yra vandens, todėl kartais baiminamasi, jog džiūdamas medis pradės pūti, ir lango rėmai deformuosis. Tačiau jaudintis nereikėtų – apdirbama mediena tinkamai išdžiovinama, padengiama specialiu laku ir priemonėmis, saugančiomis nuo puvimo, įtrūkimų. Atsižvelgiant į blogąsias statybinių medžiagų savybes, yra taikomi įvairūs apdirbimo būdai, naudojamos priemonės, neleidžiančios gaminiui prarasti geriausių eksploatacijos savybių ilgą laiką, pavyzdžiui, langų išorė kaustoma aliuminiu, kuris papildomai saugo juos nuo mechaninio ir gamtos reiškinių poveikio.

Individualūs medinių langų sprendimai už prieinamą kainą

Medinių langų gamybos technologijos labai patobulėjo, todėl langai gali būti skirtingo profilio, spalvos, dengti apsauginėmis medžiagomis, pritaikyti pasyviems namams. Medinių langų gamybai naudojami šilumą taupantys stiklo paketai, dėl to langai yra ekonomiški, taupo energijos sąnaudas, gerai praleidžia dienos šviesą. Pasyviems namams yra skirti papildomai apšiltinti, iš išorės aliuminiu kaustyti langai, kurių ypač gera šilumos izoliacija. Visi mūsų gaminiai yra iš natūralių medžiagų, ekologiški, todėl tinkami namams, kuriuose gyvena alergiškų žmonių.

Dėl ekonomiškumo klasikiniai langai mūsų šalyje yra populiariausi. Jie puikiai dera prie įvairaus stiliaus namų, yra atidaromi į patalpos vidų. Mūsų siūlomi standartinių ar neįprastų matmenų mediniai langai tiks tiek daugiabučiams, tiek ir naujai statomiems išskirtinio dizaino ar net istorinio paveldo atnaujinamiems pastatams, kuriems, taip pat ir jų langams, keliami labai aukšti reikalavimai. Juos mediniai gaminiai visiškai atitinka.

Mediena ir jos gaminiai puikiai dera su kitomis statybinėmis ir apdailos medžiagomis, todėl lengvai pritaikomi prie įvairių interjero ir eksterjero stilių. Siūlome skirtingus individualius sprendimus, kurie tiks tiek klasikiniams, tiek moderniems namams ir padės sukurti norimą pastato išvaizdą.

Galutinis apsisprendimas – mediniai ar plastikiniai langai?

Ar viską lemia kaina? Rinkoje mediniai ir plastikiniai langai konkuruoja, tačiau norintys geriausios kokybės visada pasirinks užtikrintą klasikinį variantą – medinius langus. Jie yra daug tvirtesni, laidūs orui, todėl namie nesikaups perteklinė drėgmė, kaip dažnai nutinka turint plastikinius langus. Šie šilumą sulaiko taip pat gerai, bet yra visiškai sandarūs, nelaidūs drėgmei, todėl ji kaupiasi ant sienų, lubų, langai rasoja. Šių langų turėtojai žino tą nepatogumą ryte, kai per aprasojusius langus nieko nesimato, kol jie nenuvalomi. Didžiausias plastikinių langų pranašumas – nedidelė kaina. Tačiau langai juk nekeičiami kasmet, todėl verta rinktis tikrai patikimą ir ilgaamžį, ekologišką gaminį, kuris geriausių savybių nepraras daugelį dešimtmečių. Medinių langų kaina šiek tiek didesnė nei plastikinių, bet kokybė neabejotinai geresnė.