Specialistų patarimai

mediniai langai medinės durys kokybiški mediniai langai

Iš galimų langų tipų išsirinkote medinius? Sveikiname! Vadinasi, kokybė, ekologiškumas ir ilgaamžiškumas Jums – tikrai ne paskutinėje vietoje. Tuomet patariame, kaip atrasti tai, ko ieškote. Pažadame, kad ne tik išmoksite atskirti grūdus nuo pelų, kai pasiūla išties nemenka, bet ir sutaupysite nemažai nervų ir pinigų.

Kas išduoda langų kokybę?

Kaimynas sakė, kad ji paaiškės tik žiemą? Tiesa, jeigu grįšime 50 metų atgal. O šiuolaikinės technologijos medinio lango kokybę leidžia užtikrinti ir patikrinti dar prieš atiduodant gaminį klientui. Tad jeigu norite džiaugtis ilgaamžiu pirkiniu, įsitikinkite, ar jūsų mediniai langai atitinka pagrindinius kokybės kriterijus. Į ką atkreipti dėmesį?

• Mediena: ar ji papildomai apsaugota, ar apsauginės plėvelės storis siekia bent 80 mikronų?
• Paviršius: ar jis idealiai lygus, be menkiausių iškilimų?
• Apdaila: ar viskas lygu, be nutekėjimų ir tarpelių?
• Sandarinimo terpės: jos lemia lango termoizoliacines savybes, tad turi būti tiesiog nepriekaištingos.
• Silikono siūlės: nuo jų priklauso, kaip gerai iš vidaus priglus stiklo paketas. Siūlės privalo būti tinkamai parinktos, kad per didelės negadintų estetinio vaizdo, o per mažos varstant langą neišbalansuotų stiklo paketo.
• Medsraigčiai: ar jie kokybiški, ne žemesnės kaip A2K padengimo klasės? Tokie medsraigčiai apsaugos nuo rūdijimo, jeigu patektų drėgmės.
• Stiklo paketai: ar stiklas neišlinkęs, neįbrėžtas, skaidrus ir be defektų? Ar jo storis tolygus?
• Funkcionalumas: ar galite sklandžiai varstyti langą ir keisti varstymo tipą.

Kodėl mediniams langams reikia projekto?

Net jei nauji langai tėra vienas iš milijono klausimų, besisukančių galvoje užsiimant statyba, skirkite dėmesio langų projektui derinti ir tikrai nesigailėsite. Profesionalūs langų gamintojai projektui rengti visuomet numato  pakankamai laiko ir resursų, nes tai – kelrodis gamybininkams, kurie pagal techninius reikalavimus pildys Jūsų  projektą. Todėl pasistenkite kuo aiškiau išdėstyti savo lūkesčius dėl projekto ir įsiklausykite į ekspertų rekomendacijas. Tai padės išvengti gamybininkų saviveiklos ir džiaugtis kokybiškais langais ne vienus metus.

Kodėl medinių langų gamintojas turi laikytis projekto?

Jeigu Jūsų langų gamintojas teigia, kad vienas kitas nukrypimas nuo projekto – dar ne pasaulio pabaiga, verčiau kuo skubiau su juo atsisveikinkite, jeigu nenorite žiemą atsisveikinti su apvalia sumele šildymo sąskaitoms. Išties profesionalus langų gamintojas su Jumis suderins visas siūlomas korekcijas ir sukurs tiksliai tokį gaminį, kokį užsakėte. Kaip įsitikinti, ar Jūsų užsakymas įgyvendintas tinkamai? Atsižvelkite į šiuos dalykus:

• Spalva: ar ji tikrai tokia, kokią užsakėte? Apžiūrėdami galutinį gaminį turėkite spalvų paletę, kurioje iš anksto pasižymėjote pageidaujamą atspalvį.
• Komplektacija: ar vietoje yra visos, net pačios smulkiausios detalės? Ar viskas priveržta tinkamai, niekas neskleidžia įtartinų garsų?
• Stiklo paketai ir užpildai: ar stiklo paketų yra kaip tik tiek, kiek užsakėte? Ar užpildai pritaikyti atitinkamai?

Kodėl nereikėtų taupyti medinių langų montavimo darbams?

Įsigiję kokybiškus langus nepasiduokite pagundai pataupyti jų montavimo darbams. Užsakyti A+ ar A++ klasę atitinkančius langus, o paskui netinkamai juos sumontuoti – tai tas pats, kas į naują prabangų automobilį pilti  prasčiausią kurą. Nuo to, ar tinkamai sumontuotas langas, priklausys net tik tai, ar jis atitiks pageidaujamą energinę klasę, bet ir tai, ar tarnaus tiek ilgai, kiek norėtumėte. Tad savo labui langų montavimą patikėkite profesionalams.

Kaip prižiūrėti medinius langus?

Medinius langus prižiūrėti paprasčiau, nei manote. Tai vienas lengviausiai prižiūrimų gaminių. Tam tiks daugelyje prekybos centrų parduodami nebrangūs valikliai. Norint langus tinkamai apsaugoti nuo aplinkos poveikio, užteks kas 5–7 metus atnaujinti rėmus – perdažyti arba perlakuoti.