Specialistų patarimai

mediniai langai medinės durys atnaujinimas

Medinius langus ir duris nuolat veikia lietus, saulė, drėgmė, temperatūrų skirtumai. Šis poveikis dar labiau sustiprėja gaminius montuojant aukščiau nei trečiame pastato aukšte. Norint, kad jie tarnautų ilgai, patariama periodiškai atnaujinti medinių langų ir durų paviršiaus dangą.

Kaip dažnai?

Perdažyti ar perlakuoti tinkamai prižiūrimus medinių langų ir durų paviršius pakanka kas 2–5 metus. Tikslus perdažymo laikas priklauso nuo medienos rūšies, spalvos, aplinkos poveikio, paviršiaus dangos. Atsižvelgiant į šias charakteristikas, UAB „Langų gama“ gaminiai skirstomi į išorės dangos grupes, kurioms taikomi skirtingi atnaujinimo intervalai.

Kokias priemones naudoti?

Puikiai tiks akriliniai suomių kompanijos TEKNOS dažai ir lakas, „draugiški“ medinių langų ir durų tarpinėms, ankstesnėms paviršių dangoms.

Kaip paruošti dangą prieš dažant ir lakuojant?

Pirmiausia švitriniu popieriumi arba šlifavimo kempinėle nušveiskite senus dažus ar laką. Tam nieku gyvu nenaudokite cheminių valiklių su šveičiamosiomis dalelėmis, nes šios gali pažeisti medieną. Dulkes nubraukite sausu švelniu skudurėliu. Tada padenkite paviršių riebalų nuėmikliu arba gruntu. Dažyti ir lakuoti pradėkite tik visiškai išdžiūvus minėtoms priemonėms.

Kaip dažyti ir lakuoti?

Apdailos darbus atlikite gerai vėdinamose patalpose. Dažykite ir lakuokite medinius langus ir duris atvertus. Stebėkite, kad dažų ar lako nepakliūtų ant sandarinimo siūlių, tarpinių, užraktų, rankenėlių, plastikinių apdailų, silikono siūlių prie stiklo paketo, vabzdžių tinklelių ir kitų judančių dalių. Saugokite džiūstančią dangą, kad jos nepažeistų varstymas, sąlytis su kitais paviršiais. Nulakuotų ar nudažytų medinių langų ir durų neuždarykite tol, kol dažai ar lakas nebus visiškai išdžiūvę. Prieš juo uždarydami, sutepkite tarpines riebalais (tiks maistinis aliejus), kad šios nepriliptų ir neatplėštų naujos dažų ar lako dangos.

Kada dangos atnaujinimas nebūtinas?

Jei jūsų mediniai langai ir durys bus dengti aliuminiu, nuo aplinkos poveikio medieną gana gerai apsaugos aliuminio dangteliai. Tad dangos atnaujinti nereikės.