Specialistų patarimai

mediniu-duru-montavimasMedinių langų ir durų montavimas

Kad mediniai langai ar durys tarnautų ilgai, juos reikia ne tik meistriškai pagaminti, bet ir deramai sumontuoti. Tik taip būsite tikri, jog langai gerai izoliuos šilumą, juos bus patogu varstyti. Taip pat išvengsite dėl netinkamo montavimo galinčių atsirasti defektų, kuriems netaikomi garantinio aptarnavimo darbai. Šiuo atveju kalbame apie įskilusius dėl neprofesionalaus montavimo stiklus, išlinkusius rėmus, lūžusias furnitūros dalis ir pan. Tad verčiau patikėkite šį darbą medinių langų ir durų gamintojo specialistams, kurie profesionaliai sumontuos gaminius taip, kaip aprašyta toliau.

Pasiruošimas montuoti

Pirmiausia UAB „Langų gama“ specialistai patikrina gaminių komplektaciją ir matmenis. Paskui paruošiama anga naujiems mediniams langams ar durims montuoti. Taip pat nustatomas tvirtinimo vietų skaičius ir parenkamas tinkamiausias būdas, kaip tvirtinti gaminius prie sienos. Tada atraminės ir montavimo kaladėlės mediniams langams ar durims statyti išdėstomos taip, kad padidėjus apkrovai gaminio rėmai turėtų kur šiek tiek pasislinkti. Pasitelkus gulsčiuką keičiamas kaladėlių aukštis tol, kol sureguliuojamas gaminių vertikalumas ir horizontalumas. Galiausiai pereinama prie medinių langų ar durų tvirtinimo.

Tvirtinimas

Mediniai langai ar durys angoje tvirtinami gręžiant tiesiai per rėmus arba tvirtinant inkarais. Pirmuoju atveju tiesiai per rėmus gręžiama tokio skersmens skylė, kad būtų galima įtvirtinti mūrvinę. Antruoju atveju inkaras su savisriegiu varžtu prisukamas prie rėmų, o patys inkarai prie pastato sienos tvirtinami varžtais arba mūrvinėmis.

Medinius langus ar duris įtvirtinus vienu iš minėtų būdų, išimamos nebereikalingos pagalbinės montavimo kaladėlės ir pereinama prie sandarinimo.

Sandarinimas

Kad gaminiai tinkamai laikytų šilumą ir būtų apsaugoti nuo drėgmės, būtina juos montuoti sienos šiltinimo zonoje, taip pat deramai užsandarinti jų kraštus. Todėl sumontavę medinius langus ar duris specialistai užsandarins tarpus tarp rėmų ir angokraščio taip, kad tarp rėmų ir sienos neliktų tarpelių.

Mediniams langams ir durims sandarinti naudojamos specialios putos. Tai labai svarbu, nes netinkamos putos plėsdamosi gali deformuoti rėmus. Po sandarinimo praėjus porai dienų, o žiemą – kelioms dienoms, sandarinimo putos visiškai išsiplės ir sudžius. Tada jos apipjaunamos palei rėmus, o vėliau atliekama vidinio ir išorinio angokraščių apdaila.

Beje, sandarinimo putos neizoliuoja drėgmės, todėl būtina papildomai hidroizoliuoti angokraštį iš vidaus ir lauko. Kad medinių langų ar durų rėmai neperšaltų, reikia papildomai apšiltinti angokraščio išorinę pusę.