Specialistų patarimai

medinės durys mediniai langai priežiūra

Medinius langus ir duris gaminame iš aukščiausios kokybės medienos, todėl jie yra atsparūs drėgmei, laidūs orui ir patikimai sulaiko šilumą. Šias gerąsias savybes ir puikią išvaizdą medienos gaminiai išlaikys daugybę metų, jeigu tinkamai juos prižiūrėsite. Todėl patariame, kaip valyti ir apsaugoti dažytus bei lakuotus medinių langų ir durų paviršius.

Kaip dažnai valyti paviršius?

Dažytus arba lakuotus medinių langų ir durų paviršius reikėtų kruopščiai nuvalyti bent porą kartų per metus. Geriausia tai atlikti pavasarinio ar rudeninio tvarkymosi metu. Taip ne tik išsaugosite estetinį vaizdą, bet ir išvengsite nepageidaujamų kerpių bei pelėsių.

Kokiomis priemonėmis valyti paviršius?

Šiukštu nenaudokite stiprių buitinių, miltelinių ar abrazyvinių valiklių! Jie gali pažeisti laką, stiklą, lango furnitūrą, pakeisti medienos spalvą. Visuomet rinkitės specialias priemones mediniams langams ir durims valyti ir vadovaukitės etiketėje pateikiamomis gamintojo nuorodomis.

Įsisenėjusį, kietą purvą rekomenduojame valyti TEKNOCLEAN valikliu, šalinančiu purvą, riebalus ir kitus nešvarumus. Švarų paviršių papildomai nuvalykite vandenyje sudrėkinta švelnia kempinėle ar šluoste.

Būkite atsargūs valydami šalia medinio lango ar durų esančius kitus paviršius, pavyzdžiui, mūrą. Prieš valydami juos, kruopščiai uždenkite langus ar duris, kad ant jų nepakliūtų kitoms medžiagoms skirti valikliai. Jei to išvengti nepavyko ir rūgštinio valiklio užtiško ant langų ar durų, nedelsdami nuplaukite paviršių švariu vandeniu.

Kodėl reikia dengti paviršius apsauginėmis priemonėmis?

Kad mediniai langai ir durys tarnautų ilgai, lakuotus ar dažytus jų paviršius periodiškai būtina padengti apsauginėmis priemonėmis. Jos padeda išvengti žalos, kurią gaminiams daro tokie aplinkos veiksniai kaip saulė, drėgmė, temperatūrų skirtumai. Todėl apsauginėmis priemonėmis padengti mediniai langai ir durys ilgiau išlieka gražūs ir blizgūs, o jų danga – elastingesnė, ne taip traukianti nešvarumus.

Kaip dažnai dengti paviršius apsauginėmis priemonėmis?

Tinkamai nuvalytus dažytus paviršius apsauginėmis priemonėmis pakaks padengti kartą metuose (geriausia prieš žiemą), o lakuotus – porą kartų per metus (pavasarį ir rudenį).

Kokiomis apsauginėmis priemonėmis dengti paviršius?

Rekomenduojame naudoti TEKNOVAX ar GLASURIT QUICK&EASY priemones. Vadovaudamiesi gamintojo nurodymais, tepkite jas šluoste arba kempinėle. Papildomai poliruoti paviršiaus nereikės.