Specialistų patarimai

mediniai langai medinės durys priežiūra

Medinių langų ir durų stiklo paketai ypatingos priežiūros nereikalauja. Tačiau labai svarbu juos saugoti nuo įskilimų, valyti tam skirtomis priemonėmis. Į ką atkreipti dėmesį?

Stiprus vėjas

Stiklai gali įskilti dėl skersvėjo sukelto varčių trankymosi, todėl nepalikite atvertų medinių durų ir langų be priežiūros. Pučiant stipriam vėjui geriau jų nevarstyti.

Tonuoti stiklai

Nevienodai įkaitęs stiklo paviršius skyla ir atsiranda termotrūkis (dažniausiai esant didesniam nei 36 °C temperatūrų skirtumui). Kaip to išvengti? Visų pirma, neklijuokite ant stiklų jokių plėvelių, nes dėl jų nevienodai įkaista paviršius. Rinkdamiesi tonuotus stiklus, įsitikinkite, kad viso namo stiklų paviršius bus tolygiai apšviestas arba šešėlyje. Antraip stiklas gali įkaisti netolygiai ir skilti.

Šildymo ir šaldymo įrenginiai

Medinių langų ir durų stiklus nuo šildymo prietaisų turi skirti bent 20 cm, nuo viryklių, šaldytuvų – bent 30 cm. Šildymo prietaisai, jeigu jie yra šalia stiklo, neturi būti karštesni nei 65 °C. Naudodami kaloriferius, šilto oro srovės niekuomet nenukreipkite į stiklą.

Greta stiklų taip pat nerekomenduojama statyti šaldymo ir kondicionavimo įrenginių.

Šildymas

Prasidėjus šildymo sezonui, radiatorių temperatūrą derėtų kelti palaipsniui, o ne staigiai. Žiemą stiklai taip pat neretai skyla visiškai nešildomose patalpose, tad patartina nenaudojamas patalpas bent šiek tiek šildyti.

Žaliuzės

Vidines ir išorines žaliuzes sumontuokite taip, kad jos nesiliestų prie stiklo. Dėl skirtingų metalo ir stiklo temperatūrų pastarasis gali skilti, todėl tarp žaliuzių ir stiklo išlaikykite bent 2 cm atstumą.

Skilimas

Jei stiklas vis dėlto skilo, užklijuokite storą lipniąją juostą įvairiomis kryptimis skersai skilimo vietos. Ant grindų patieskite kartono ar kitos medžiagos, kad apsaugotų grindis, jei kartais stiklas imtų ir sudužtų.

Valymas

Keletą kartų nuvalę stiklą cheminiu valikliu, pastebite riebalinių dėmių? Vadinasi, naudojate netinkamą valiklį. Stiklą valykite tik tam skirtais valikliais, perskaitę jų naudojimo instrukciją. Niekada nevalykite milteliniais ar abrazyviniais valikliais, o sunkiau nuvalomų nešvarumų negramdykite šiurkščiomis kempinėmis, šluostėmis, žirklėmis, peiliais ir kitais aštriais daiktais, nes galite subraižyti stiklą.