Specialistų patarimai

stiklo paketaiStiklo paketai mediniams langams ir durims

Stiklo paketai – viena didžiausių ir svarbiausių medinių langų bei durų dalių. Nuo jų smarkiai priklausys, ar gerai mediniai langai ir durys laikys šilumą, praleis saulės spindulius, izoliuos triukšmą, saugos nuo pavojingų dūžių. Patariame, į ką atkreipti dėmesį renkantis stiklo paketus mediniams langams ir durims.

Pirmiausia – šiluma

Namuose norite jaustis komfortiškai, o gal netgi sumažinti šildymo išlaidas? Tada atsižvelkite į stiklo paketų šilumos perdavimo koeficientą (W/2K). Jis rodo, kaip stiklo paketai sulaiko šilumą patalpose: kuo koeficientas mažesnis, tuo mažiau šilumos prarandama.

Stiklo paketų geba sulaikyti šilumą priklausys nuo jų komplektacijos: stiklo tipo (paprastas ar selektyvinis), storio, stiklų skaičiaus, užpildo tarp jų, nuo rėmelių ir pan. Pavyzdžiui, šilumos perdavimo koeficientas stiklo paketuose su dvigubais paprastais stiklais bus 2,80. O štai įdėjus dvigubus stiklus, kurių vienas dengtas selektyvine danga, ir užpildžius tarpus tarp stiklų argono dujomis, šilumos perdavimo koeficientas sumažės iki 1,10. Mūsų klimato juostoje itin pasiteisina mediniai langai ar durys su trigubais stiklo paketais, kurių abu išoriniai stiklai dengti selektyvine danga, o tarpai tarp stiklų užpildyti argono dujomis. Tokių stiklo paketų šilumos perdavimo koeficientas yra iki 0,65.

Kalbant apie dujas, hermetiškame stiklo pakete argono dujų užpildas sėkmingai išsilaiko ilgiau nei 60 metų. Pageidaujant dar šiltesnių medinių langų ar durų, tarpus tarp stiklų galima užpildyti ksenono ar kriptono dujomis.

Beje, stiklo paketų šiltumas priklauso ir nuo to, iš ko pagaminti rėmeliai tarp stiklų. Šiuolaikiniuose mediniuose languose ir duryse montuojami plastikiniai rėmeliai, sulaikantys šilumą geriau nei naudoti aliumininiai.

Saugumas, saulės kontrolė ir garso izoliacija

Geba sulaikyti šilumą – svarbi, bet ne vienintelė stiklo paketų savybė, į kurią derėtų atsižvelgti komplektuojant medinius langus ir duris. Naudojame Europoje pirmaujančio prancūzų gamintojo „Saint-Gobain“ stiklus, todėl galime pasiūlyti įvairių stiklo saugumo, saulės kontrolės, apsaugos nuo UV spindulių, triukšmo izoliacijos sprendimų.

Tiems, kurie norėtų saugesnių medinių langų ar durų, rekomenduojame ne paprastą, o grūdintą stiklą, nes jis iki 5 kartų atsparesnis smūgiams ir netgi sudužęs lieka neaštrus. Taip pat galima rinktis laminuotą stiklą, dengtą plėvele, neleidžiančia stiklui subyrėti. Net ir nuo labai stipraus smūgio stiklas tik įlūš – šukės prilips prie plėvelės ir leis saugiai sulaukti, kol stiklas bus pakeistas.

Jeigu jūsų būstas bus nuolat saulėtas, vertėtų rinktis stiklus su UV filtrais. Apsisaugoti nuo perkaitimo ir sumažinti kondicionavimo išlaidas vasarą padės saulės kontrolės stiklai, tamsinti ar veidrodiniai stiklai.

O jeigu nauji mediniai langai ir durys bus nukreipti į judrią gatvę ar kitą stipraus triukšmo šaltinį, vertėtų su medinių langų gamintojo specialistais pasitarti dėl garsą izoliuojančių stiklo paketų.