Specialistų patarimai

mediniu langu ir duru prieziura

Tarpinės arba tarpikliai – tai guminės sandarinimo juostos, nuo kurių priklauso, ar mediniai langai ir durys bus sandarūs. Patariame, kaip atpažinti kokybiškas sandarinimo tarpines ir užtikrinti ilgesnį jų tarnavimo laiką.

Kuo pasižymi kokybiškos tarpinės?

Pagrindinis tarpinių kokybės rodiklis yra jų minkštumas. Kuo tarpinės yra kietesnės, tuo sunkiau bus sandariai uždaryti langus ar duris. Todėl kokybiškos tarpinės visuomet bus minkštos ir išliks tokios visą savo tarnavimo laiką, netgi esant ekstremalioms oro sąlygoms ir svyruojant temperatūrai. Ne mažiau svarbus tarpinių kokybės požymis yra jų elastingumas: kokybiškos tarpinės greitai atgauna pradinę formą, nors ir kaip ilgai buvo suspaustos. Jos taip pat pasižymi puikiomis šilumos bei garso izoliacijos savybėmis. UAB „Langų gama“ savo gaminamiems mediniams langams ir durims naudoja garsios vokiečių kompanijos „Schlegel Q-Lon“ tarpines. Pastarosios ne tik turi visas minėtas savybes, bet ir yra atsparios dažų, dėmių, UV spindulių poveikiui, apsaugotos nuo puvimo ir pelėsio.

Kaip valyti tarpines?

Apžiūrėti ir išvalyti tarpines rekomenduojama kas kartą valant langus, nes laiku nepašalintos jose susikaupusios šiukšlės gali deformuoti ar netgi suplėšyti tarpines. Tarpines valykite minkštu skudurėliu ir švelniomis langų priežiūros priemonėmis. Niekuomet nevalykite tarpinių koncentruotais, rūgštiniais, minkštinančiais valikliais.

Kodėl tarpines būtina sutepti?

Kad kokybiškos medinių langų ir durų tarpinės tarnautų ilgai, neskilinėtų, išliktų elastingos, gerai priglustų prie rėmų, neprišaltų žiemą ir išlaikytų langus bei duris sandarius, jas būtina reguliariai sutepti. Tad kruopščiai išvalę tarpines, bent du kartus per metus – geriausia pavasarį ir rudenį – sutepkite jas silikono tepalu. Tam puikiai tiks automobilių durelių tarpinėms skirtas tepalas.

Ar tarpinėms suteikiama garantija?

Taip, UAB „Langų gama“ mediniuose languose ir duryse naudojamoms tarpinėms suteikia 2 metų garantiją.