Specialistų patarimai

mediniai langai durysMediena – tūkstantmečių patikrinta statybinė medžiaga. Ji tvirta, lengva, laidi drėgmei, puikiai izoliuoja šilumą, suteikia namams ypatingo jaukumo.

Kokios medienos langus rinktis?

UAB „Langų gama“ mediniai langai ir durys gaminami iš pušies, ąžuolo, maumedžio, gelsvojo viršūklio (kempo), šorėjos (meranti) medienos. Įvertinę būsimas eksploatavimo sąlygas, Jūsų estetinius poreikius ir finansines galimybes, padėsime pasirinkti Jums tinkamiausią medienos rūšį. Pavyzdžiui, gaminiai iš pušies puikiai tiks, jeigu vertinate kokybę, bet norite pataupyti. Ieškote medinių langų ar durų, kuriems reikia mažiau priežiūros? Tuomet siūlytume pagamintus iš maumedžio, nes ši mediena yra itin atspari aplinkos poveikiui. O norintiems ypač ilgaamžiškų ir tvirtų medinių langų bei durų patariame rinktis ąžuolinius gaminius.

Kaip apdirbama mediena?

Šiuolaikiniai mediniai langai ir durys – aukštos kokybės sudėtingi gaminiai. Anksčiau jų rėmai buvo gaminami   iš vieno masyvaus medienos tašo, dėl to veikiami skirtingų temperatūrų deformuodavosi ir prarasdavo sandarumą. Šiandien medinius langus ir duris gaminame ne iš vientiso masyvo, o iš kelių sluoksnių klijuotų medienos tašų. Taip užtikriname, kad mediena nesiplės ir nesitrauks veikiama skirtingų temperatūrų, o Jūs džiaugsitės kokybiškais, nesikraipančiais, neplyšinėjančiais ir netrūkinėjančiais rėmais.

Kodėl mediniai langai sveikesni už plastikinius?

Visų pirma, mediniai langai gaminami iš natūralaus pluošto, todėl puikiai tinka į alergijas linkusiems ir visiems šeimos sveikata suinteresuotiems žmonėms. Savo gaminiams renkamės tik ekologišką medieną ir dažome ją tik ekologiškais dažais, impregnuojame nenaudodami tokių sveikatai pavojingų medžiagų kaip formaldehidai, švino karbonatai ir kt.
Antra, mediena pasižymi puikiu drėgmės laidumu, ir tai leidžia sukurti sveiką namų mikroklimatą, išvengti perteklinės drėgmės, sveikatai pavojingo pelėsio.

Ar mediniai langai yra patvarūs?

Medienos tvirtumą ir atsparumą užtikrina ne tik natūralios jos savybės, bet ir tinkamas paruošimas gamybos metu. Todėl gaminiai puikiai tarnauja bent keletą dešimtmečių. O norintiems mažiau priežiūros reikalaujančių sprendimų rėmus iš lauko pusės kaustome aliuminiu. Pastarasis papildomai saugo nuo aplinkos poveikio.

Ar mediniai langai – stilistiškai geras sprendimas?

Architektai, dizaineriai ir nekilnojamojo turto ekspertai sutinka, jog kokybiški mediniai langai suteikia namams papildomos vertės ir solidumo. Subtili natūrali medžio tekstūra
puikiai dera su tokiomis medžiagomis kaip stiklas ir metalas. O platus lakų bei dažų pasirinkimas leidžia rėmus pritaikyti prie įvairiausių interjerų ir eksterjerų. Turite unikalią architektūrinę viziją? Tuomet mediniai langai ir durys – vienas geriausių pasirinkimų, nes mediena yra puiki žaliava norint sukurti kokybiškus nestandartinių formų ir išmatavimų gaminius.